Jak jsme konečně porazily áčko

Ostřílená sestava 3.B ve složení: Baloušková L., Bláhová P., Brousilová P., Flanderová A., Havlíčková L.,Chmelíková M., Karasová A., Kolářová A., Kudrnová A., Šišpelová K., Švarcová M., Tůmová J. a Vokrojová B. pod vedením zdatné kapitánky L.Červené odehrála v úterý 24.9. neskutečně nevyrovnaný softballový match s třídou 3.A.

Jako první šly na pálku přebornice z áčka, jejichž výkon ovšem negativně ovlivnila mlhavá znalost pravidel této týmové hry. Na některých bylo poznat, že pálku drží v ruce skutečně poprvé. Nakonec se jim podařilo zahrát vcelku slušné dva body, ale zkušené béčkařské chytačky brzy vyoutovaly tři soupeřky.

Béčko na pálce zaznamenalo několik homerunů a mnoho skutečně ukázkových odpalů. Na prudkém postupu z počátečního stavu 2:0 do konečného 15:2 pro 3.B se podepsalo několik faktorů – na straně soupeřek to byly především časté chyby v přihrávkách, mnohdy tak dalekých, že by naše pálkařka klidně stihla nejen homerun, ale jistě také malou svačinu a možná i sprchu; u nás to byly vesměs ucházející odpaly a především oběti našich hráček – Karasová A. se pro metu zdarma klidně nechala praštit míčkem do hlavy a Chmelíková M. se dle vlastních slov nechala (dvakrát během celé hry) vyoutovat jen proto, aby umožnila následující hráčce homerun. K dobré náladě v našem týmu přispěla zajisté i psychická podpora Davídkové M., která ležela opodál s nohama nahoře, zdeptaná pekelnou rozcvičkou Mgr. Johnové.

Ani při druhém pokusu soupeřek na pálce se jim nepodařilo alespoň částečně dohnat značnou bodovou ztrátu. Vynikající byl zásah Karasové A., které se podařilo vyoutovat pálkařku chycením míčku v letu, kteroužto schopnost doposud při trénincích takticky skrývala. Dívkám ze 3. A se nakonec podařilo ukořistit pouze slabé tři body.

V závěrečné části zápasu bylo již jasné, kdo se stane vítězem, ale houževnaté áčačky přesto nepolevily. Ruku (v chytačské rukavici) k dílu přiložil i Kovalčík P. ze 7.O, který se u nás rozhodl odreagovat od soudcování fotbalového zápasu, odehrávajícího se na vedlejším hřišti. Přesto ale celý zápas dopadl 23:5 pro 3.B.

Jménem celého našeho družstva bych ráda poděkovala především panu Prokopcovi, který nás na tento klíčový zápas tak skvěle vytrénoval; doposud jsme při spojených hodinách tělocviku (s panem Plačkem) hrávaly pouze dotykové rugby, jehož pravidla se zázračně měnila tak, že dívky z áčka vždy vedly minimálně o dvojmístnou cifru. Tím se dostáváme k dalšímu poděkování – děkujeme paní Johnové za férové pískání celého zápasu a za hodinovou rozcvičku, po níž jsme všechny dva dny nemohly vyjít schody bez bolesti ve stehenních svalech. Rovněž bychom rády navrhly panu Plačkovi uspořádání vánočního (nebo alespoň velikonočního) turnaje v softballu, až na tu růžovou pálku je totiž naprosto genderově korektní.

 

Anna Kolářová (za nezanedbatelné asistence Michaely Chmelíkové)

 

Autor: Anna Kolářová

Terorizuje okolní svět již od roku 1996. Příšerná dcera a protivná sestra. Oddaná milovnice absurdního britského humoru, odhodlaná bránit ho s makrelou v ruce až do skonání světa. Věčně nevyspalá konzumentka kávy z automatu. Bezedná žroutka čokolády. Emancipovaná a cílevědomá žena a hrozná kuchařka. Neúnavná bojovnice proti příkořím, se kterými se musejí krátkovlasé dívky v současné společnosti potýkat. “Ta holka v sukni s krátkýma vlasama.” Jedna z nejarytmičtějších klarinetistek a klavíristek všech dob. Majitelka nejzanesenější šatní skříňky v okolí třiceti kilometrů. Nepolepšitelná uživatelka závorek, pomlček a tří teček. Zuřivá odpůrkyně emotikonů. Anna s oblibou v kalendářní podobě křestních jmen. Noční můra lidí bazírujících na termínech, dochvilnosti a včasném dodání čehokoli. Setapouch a sobí hnusec. Autorka bezostyšně kopírující jiné. Neinvestigativní žurnalistka. Jedinec závislý na neustálém přísunu informací všeho druhu, toužící vědět všechno o všem a o každém. Nenáročná posluchačka a náročná čtenářka. Vyznavačka nezdravého životního stylu. Zapálená studentka češtiny, dějepisu, angličtiny a filozofie, která již od svých devíti let doufá v přijetí na FF UK. Budoucí kompletovačka hamburgerů v mekáči.