Thor: Ragnarok

V říjnu šel do kin už třetí Thorův samostatný film. Jelikož Marvelu fandím, nemohla jsem si ho nechat ujít. A rozhodně mě nezklamal.

Thor (Chris Hemsworth) se vrací zpátky na Asgard, ale zjišťuje, že něco není v pořádku. Lid oslavuje Lokiho (Tom Hiddleston), jeho nevlastního bratra. Hrají se divadelní představení o Lokiho ,,hrdinské” smrti, dokonce mu postavili sochu. Všemu nadšeně přihlíží jejich otec Odin (Anthony Hopkins). Thorovi však netrvá dlouho, než všechno prokoukne – Loki nezemřel, ale vrátil se na Asgard, otce poslal do domova důchodců na Zemi a vzal na sebe jeho podobu. Bratři se spolu vypraví otce najít. Když se s otcem setkají, poví jim o Ragnaroku a o jejich sestře Hele (Cate Blanchett), bohyni smrti, a umírá. Jako na zavolanou se Hela objeví. Je tak mocná, že zničí Thorovo kladivo. Ten si uvědomí, že tentokrát na všechno sám stačit nebude. S Lokim se ocitají na podivné planetě, kde se setkávají se starým známým Hulkem (Mark Ruffalo). S bývalou Valkýrou (Tessa Thompson) utváří tým a vydávají se do své domoviny porazit Helu. Jak to všechno dopadne? Na to už se podívejte sami!

Ve filmu nechyběly vtipné hlášky, napětí, scény s Thorem do půl těla, ani minirole Stana Lee. Jedna věc ale přece jenom chyběla… Thorovy vlasy! Jasně, Chrisovi sluší úplně všechno, ale Thor bez dlouhých blonďatých vlasů? To není ono!

zleva: Mark Ruffalo, Taika Waititi, Cate Blanchett, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston
zleva: Mark Ruffalo, Taika Waititi, Cate Blanchett, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston

Zajímavosti:

  • Film byl natáčen v Austrálii.
  • Režisér Taika Waititi nejen režíroval, ale dokonce si i zahrál – počítačově animovanou postavu jménem Korg.
  • Diktátora na podivné planetě, kde se po setkání s Helou Thor s Lokim ocitají, ztvárnil Jeff Goldblum, kterého můžeme znát např. z Jurského parku.
  • Pro potřeby filmu bylo vytvořeno více než 2500 kostýmů.            (zdroj: www.csfd.cz)

Teď fanouškům Marvelu nezbývá nic jiného, než čekat na první část Avengers: Infinity War, jejíž premiéra by měla být v dubnu příštího roku. Snad nám to rychle uteče!

Eliška Poštolková

(zdroje obrázků: www.joblo.com; www.bbcamerica.com)